Jde o 24hodinovou monitoraci EKG záznamu. Vyšetření slouží zejména k záchytu arytmií (nepravidelností srdečního rytmu).

Provedení vyšetření:

Objednaný den ráno se pacient dostaví do ambulance, kde jsou mu na hrudník připevněny EKG elektrody a snímací zařízení, které je připevněno na pásek. Poté pacient odchází domů či do práce – doporučujeme mít běžný denní režim. Zařízení snímá EKG zcela automaticky. Druhý den se v určenou hodinu pacient dostaví vrátit přístroj.

Pro správné zhodnocení vyšetření je nutné vést deníček – ten je pro hodnocení zcela zásadní. Uvedení obtíží nám pomůže zjistit, zda v té době byla arytmie přítomna či nikoli. Také např. při hodnocení tepové frekvence přihlížíme k právě prováděné aktivitě.

Prázdný deníček si můžete stáhnout zde. Vzor, jakým způsobem je třeba deníček vyplnit, si můžete prohlédnout zde.

Během monitorace se s přístrojem nesprchujte ani ho jinak nenamáčejte a vyhýbejte se aktivitám, při kterých by mohl být mechanicky poškozen (př. bojové sporty) – zařízení stojí cca 100 000 Kč.

 

Řešení problémů:

Odlepení elektrody – pokud se Vám během vyšetření odlepí elektroda, přilepte ji zpět na místo, odkud odpadla (alespoň přibližně). Elektrodu zajistěte přelepením náplastí, aby se opět neodlepila. S přístrojem („krabičkou“) není potřeba dělat nic.